Pokud nemáte TeamSpeak 3 klienta, tak ho stáhněte z oficiálních stránek TS. 

www.teamspeak.com

Po stažení program nainstalujte

Spusťte program. Pokud máte operační systém Windows Vista, nebo Windows 7 je potřeba hru zapnout jako správce počítače, jinak nebude možné mluvit se spuštěnou hrou. (Ve Windows XP můžete program spustit běžnou cestou)

Hned po prvním zapnutí TeamSpeaku se zobrazí tabulka *Průvodce nastavením*.Zvolte vaše jméno - musí být alespoň 3 znaky dlouhéZvolte klávesu, kterou budete zapínat mikrofon, aby vás ostatní slyšeli. (Není doporučené volit volbu detekce hlasu)Nyní můžete (není to nutné) zkontrolovat, pomocí klávesy, kterou jste nastavili pro zapnutí mikrofonu, zda váš mikrofon funguje správně


Základní nastavení TeamSpeaku je hotové. Teď je potřeba nastavit údaje připojení severu. Klikněte na "Connections" a pak na "Connect""Objeví se tabulka pro připojení. (_ Na správné jméno případně číslo portu se zeptejte mistra svého klanu nebo kamaráda či kamarádky - _ takže dávejte pozor a vyplňte jméno nebo IP adresu TeamSpeak 3 serveru správně). Po správném vyplnění klikněte na connect:*
Vyhledejte místnost svého klanu a za použití příslušného hesla, které vám zdělí správce místnosti, do ní vstupte.

 Poslední věcí, která by se vám mohla hodit, je, jak přidat místnost vašeho klanu do oblíbených položek, aby jste nemuseli místnost pokaždé znovu vyhledávat. Při nastavování nezapomeňte nastavení vždy potvrdit tlačítkem "Apply":

V horní části programu TeamSpeak vyhledejte položku "Bookmarks" klikněte na ni a postupujte podle obrázků:

 

Dále začněte tím, že kliknete na jméno vašeho serveru. Podle obrázku můžete změnit jméno serveru, pro příjemnější používání:Dále nastavte místnost svého klanu jako výchozí:


Pokud jste v bodě 5. správně vyhledali a přihlásili se do místnosti vašeho klanu (v případě, že právě nejste do místnosti vašeho klanu přihlášeni, tak se přihlaste) použijte na následujícím obrázku tlačítko "Make current default" a vyplňte správně heslo pro vaši místnost (které jste se dozvěděli od správce místnosti):Jako úplně poslední věc, můžete nastavit, aby jste se do vaší oblíbené místnosti přihlásili hned po spuštění programu TeamSpeak. Postupujte podle obrázků:

 Na následujícím obrázku, klikněte do malého okénka, vedle nápisu "Connect on Startup":

Nastavení TS3 - Overlay plugin
V
Settings / Plugins
je
DitectX overlay plugin

První zásadním předpokladem je vypnutí AERO, a protože to chcete kvůli speciálce rozchodit a né nad tím laborovat, tak to asi budete muset udělat.

Ventrilo verze 3 má také vlastní overlay, ten si ale vynucuje vypnutí AERO sám při vlastním spuštění, a tak není co řešit. Vypnutí Ventrila pak AERO opět nahodí, takovou funkci jsem u TS3 zatím nenalezl.

Zafajfkujete
DitectX overlay plugin
a následně klikáte na právě vysvícené tlačítko
Settings

profile: default

 Po zobrazené pluginu v garáži ( je vidět název místnosti, kde jste a kdo tam je s vámi) Stačí zmáčknout vámi zvolenou  " HOT KEYS" a můžete si okna umístit dle vlastní potřeby.

 Nastavení TS3 (záhady nové verze)
V
Settings / Option / Capture (mikrofon)
je báječná fajfka
Advanced Options
kterou lze zapnout
Automatic voice gain control
a
Remove background noise
jenž může působit potlačení zvuků jakýchkoliv programů  mimo TS3.

Funkce, která tuto vlastnost přímo obsahuje je plugin
Volume Control
s možností
Suppres volume while you are speaking.

Tato vlastnost není zřejmě dobře vychytaná a někdy se zvuky IL-2 Sturmovik nevrátí na původní úroveň v čase, kdy tak očekáváte.
To by při speciálce mohl být problém v případě, kdy nemůžete kvůli vypadnutí FF přes alt+tab do Windows. Raději tedy vypnout plugin
Volume Control,
a nepoužívat
Advanced Option,
který jste si mohli zapnout při instalaci špatnou odpovědí na otázku, které nerozumíte.

Obdobná funkce (potlačení hlasitosti programů při rozpoznání hlasové komunikace) je někde zašitá ve směšovači Windows, nemusí tedy jít o problém pocházející z TS3
Stejné umí napríklad Skype, který v prvních verzích dokázal okolní zvuky akorát zeslabit a po ukončení komunikace je již nevrátil na původní úroveň, tam už je léta opraveno.


Nelze vyloučit cokoliv, třeba to, že se overlay plugin bude midlit s jinou overlay aplikací atp.

Info nalazeno na webu. Tak snad pomůže